Пеня на комунальні послуги

Пеня на комунальні послуги

З  1 травня 2019 року в Україні починає діяти норми  оновленого  Закону   «Про житлово - комунальні послуги». 

Як не прикро,  при невеликих доходах громадян, а тим паче  доходів пенсіонерів стаття 26  Закону передбачає пеню, розмір повинен бути встановлена договором з поставщиком послуг. Але пеня не повинна бути вище 0,01 % суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.

Нарахування пені починається з першого  робочого дня, що слідує за останнім днем  передільного строку внесення плати за житлово - комунальні послуги, про це говориться в тексті закону.

Пеня за несвоєчасне здійснення платежів за комунальні платежі може нараховуватись на ту суму заборгованості, що накопичилась з дати підписання відповідного договору про надання  комунальних послуг.

Пеня за несвоєчасне здійснення платежів не є обов’язковою для автоматичного нарахування пені з 01.05.2019 року – говориться в поясненнях до Закону.

Новий Закон про ЖКХ, також передбачає закріплення за багатоповерховими будинками управляючих, які стануть посередниками  між поставщиками послуг та мешканцями квартир.

 Окрім цього, споживачі комунальних послуг повинні допускати перевіряючих в своє помешкання дійсно при підтверджені  повноважень та особи  перевіряючого. Також, як метод боротьбі зі злісними неплатниками буде запроваджено відключення від послуги . Всі витрати, що ідуть на будинок сплачуються мешканцями. Сплачувати за лічильники на будинку будуть також мешканці будинку. При неналежному наданні послуг, за ці послуги можливо сплачувати менше, або не сплачувати взагалі.

            Добробуту Вам у домі, та затишку.