Розірвання шлюбу

Розірвання шлюбу

У яких випадках можна розлучитися через ЗАГС

Оформити розлучення через ЗАГС можна в суворо визначених випадках. Їх загальною характерною особливістю є те, що ухвалення рішення про розлучення супроводжується доброю волею сторін та відсутністю ризику обмеження чиїхось прав.

Так що якщо чоловік ваше рішення про розлучення підтримує, то розлучитися вам можна в РАГСі. Правда, є ще одна умова - в сім'ї не повинно бути загальних дітей, які не досягли свого повноліття. Права маленьких громадян при розлученні може захистити тільки суд.

Коли за розлученням потрібно звертатися до Феміди

Виключно в залі суду повинні розглядатися питання розриву відносин в сім'ях, у яких є діти. По тому, що саме суд уповноважений з'ясувати, наскільки неминучим є розлучення в сім'ях з дітьми.

Якщо ваш чоловік не заперечує проти того, щоб розбігтися, то перед тим, як заявляти про розлучення, вам необхідно буде скласти аліментних договір. Цей документ в подальшому стане правовою основою взаємовідносин чоловіка, який залишається один, зі своїми дітьми. У зазначеному договорі з допомогою юриста ви повинні визначити всі основні моменти, пов'язані з виплатою аліментів на утримання кожної дитини, а також зумовити ступінь участі чоловіка у вихованні ваших спільних дітей. Аліментний договір підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню та подається до суду разом із заявою про розірвання шлюбу.

В судовому порядку також розриваються шлюби, в яких чоловік не бажає давати свою згоду на розлучення. При цьому наявність або відсутність у пари дітей не має ніякого значення. Суд в таких випадках повинен встановити, в яких реальних відносинах в даний час перебувають подружжя, а також з'ясувати реальні причини розірвання шлюбу. Рішення про розлучення судом буде прийнято після того, як буде встановлено, що подальше перебування в шлюбі суперечить інтересам хоча б одного з них, або ж інтересам дітей.

За який термін можна розлучитися в Україні

Часто рішення про розлучення приймаються імпульсивно, під впливом кризових або стресових ситуацій, раптово виниклих в сім'ї. Згодом ви або ваш чоловік можете пошкодувати про те, що похапцем, не розібравшись, прийняли поспішне рішення про розірвання шлюбу. Для того щоб убезпечити вас від таких ситуацій, закон передбачає обов'язковий рядків для примирення сторін. В ЗАГСі він становить один місяць, а в суді можуть дати подумати від одного до шести місяців. Так що мінімальний строк, за який можна оформити розлучення в Україні, становить один місяць.

При наявності супутніх спорів майнового характеру, розлучення через суд може затягнутися до року і більше. Саме тому сімейні юристи рекомендують подавати позовну заяву на розлучення окремо від позову про розподіл майна.

Як бути, якщо чоловік не бажає розлучення

Нерідко буває, що чоловік не підтримує ваше рішення розлучитися і не дає своєї згоди. У таких випадках не треба впадати у відчай. Згода чоловіка в Україні не є обов'язковою для розірвання шлюбу.

Слід знати, що відповідно до норм міжнародного та вітчизняного права основним принципом сімейного життя є добровільність. Якщо хоча б один з подружжя не хоче далі проживати в шлюбі, такий шлюб підлягає припиненню. Відмова в розлученні може бути розцінений як примус до сімейного життя, що само по собі є неприпустимим.

Коли розлучатися заборонено

Закон встановлює категоричну заборону на розірвання шлюбів з ініціативи чоловіка, дружина якого вагітна, або ростить дитину до року. Виняток становлять випадки, коли питання батьківства малюка оскаржений в судовому порядку.

Як відбувається розлучення бездітних пар

Сім'ям, у яких немає спільних дітей, розлучення можна оформити шляхом подачі спільної заяви в ЗАГС. Одноразово при особистому відвідуванні РАГСу кожен з подружжя, висловлюючи свою добру волю, письмово виявляє бажання розірвати шлюб. Через місяць, якщо пара не відкличе свою заяву, ЗАГС розведе вас і видасть на руки відповідне свідоцтво.

Якщо рішення про розлучення ваш чоловік не підтримує, позовну заяву про розірвання шлюбу слід подати в суд. У зв'язку з такою правовою позицією відповідача, вам треба буде запастися терпінням, тому що шлюборозлучний процес при відсутності згоди другого з подружжя може затягнутися на кілька місяців.

Як розлучитися якщо в сім'ї є діти

Якщо в сім'ї є діти, то перед розвалом сім'ї, перш за все вам треба сім раз подумати. Ну а якщо змінити своє рішення ви не маєте наміру, то тоді відрізати минуле вам доведеться в залі суду.

Хід шлюборозлучного процесу в суді буде залежати від правової позиції вашого чоловіка. Якщо він дає свою згоду на розрив сімейних відносин, то процедура розірвання шлюбу займе близько одного місяця. У разі протидії чоловіка розлучення, вас чекає тривалий судовий розгляд, рішення по якому може затягнутися на кілька місяців. Допомога адвоката з розлучень може прискорити процедуру припинення сімейних відносин.

Як стягнути аліменти і розділити майно при розлученні

Для того щоб не допустити ущемлення прав дитини на належне утримання після розлучення, слід домогтися стягнення аліментів. При наявності доброї волі чоловіка на подальше забезпечення своїх дітей, у нотаріуса оформлюється аліментних договір. Якщо ж чоловік не бажає добровільно брати участь в матеріальній підтримці дитини, вам необхідно буде окремо звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу на стягнення аліментів на дитину.

Як свідчить наш досвід, процес розподілу загально нажитого майна подружжя може розтягнутися на кілька місяців. Тому позовну заяву про розподіл майна потрібно подавати окремо від позову на розлучення. Для того щоб ваші інтереси в процесі поділу майна не постраждали, слід звернутися за допомогою до адвоката з розлучень.

Які документи потрібні при розлученні

Для того щоб розлучитися, необхідно подати в ЗАГС наступні документи:

  • свідоцтво про шлюб (оригінал або дублікат);
  • паспорта подружжя.
  • в разі якщо рішення буде прийматися в суді, додатково надається:
  • позовну заяву;
  • свідоцтва про народження дітей;
  • аліментних договір;

Який документ підтверджує розірвання шлюбу

Кінцевим офіційним документом, верифікуйте факт розриву сімейних відносин, є свідоцтво про розлучення, видане РАГСом. Якщо розглядом питання розірвання сімейного союзу займався суд, то в таких випадках саме судове рішення буде служити підтвердженням холостого положення.