Як вивезти дитину за кордом без згоди одного з батьків

Як вивезти дитину за кордом без згоди одного з батьків

Батьки, яки виконують свої обов’язки, можуть скористуватися прийнятим у минулому році  новаціями у законодавстві  щодо тимчасового виїзду неповнолітньої дитини за територію України.

Законодавство України чітко регламентує три можливості тимчасового виїзду дитини за кордон.

Перша можливість  для одного із  батька – коли дитина проживає постійно з одним із батьків. Якщо Ви не перешкоджаєте другому батьку або матері  бачитися з дитиною, ви можете наприклад поїхати з дитиною на відпочинок або навчання строком до 1 місяця, також  у разі якщо один із батьків не дає згоди на такий виїзд.

Для цього достатньо у письмовій формі повідомити про це батька, який  незгоден з виїздом, у разі якщо він ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків. При виїзді потрібно пред’явити рішення суду, що вступило у законну силу про погодження   місця проживання дитини у законодавчому порядку.

Друга можливість тоді, коли батько або мати не проживає з дитиною і має заборгованість по  сплаті аліментів. Для цього необхідно отримати довідку у виконавчій службі про таку заборгованість одного із батьків більш ніж за 4 (чотири) місяці.

Якщо дитина має інвалідність або тяжко хвора, то такий строк зменшується до 3-х місяців. У такому випадку потрібно додатково пред’явити довідку із лікарні про відповідну хворобу або інвалідність.

Окрім цього, діюче законодавство дає можливість виїзду за територію держави з дитиною і тому батьку, що не мешкає з дитиною. Це третя можливість, однак важливим словом тут є повне виконання своїх батьківських обов’язків та відсутність заборгованості по сплаті аліментів. У випадку відповідної  сплати аліментів такому батьку необхідно у письмовій формі  листом  надіслати прохання батьку або матері, з яким мешкає дитина, о наданні нотаріального дозволу на виїзд дитини.  Якщо у десятиденний термін (без урахування поштового пробігу листа) згода не була надана, то згоду можливо отримати через суд. Таке рішення, що вступило в силу  необхідно пред’явити робітникам митної служби.

Однак звертаю Вашу увагу, що не всі норми діючого законодавства працюють на практиці і треба все гарно зважити перед тим як з неповнолітньою дитиною перетинати кордон.

Бажаю злагоди у сім’ї та згоди між батьками, не зважаючи на те з ким мешкає дитина, бо обидва батька повинні приймати рішення на користь неповнолітнього і перш за все враховувати її інтереси.